Jak zarabiać 1.000 zł za godzinę pracy?

Nie wiem jak dla Ciebie ale dla mnie 1.000 zł netto za godzinę pracy to całkiem uczciwa stawka ;) Tylko czy faktycznie można tyle zarabiać bez większego doświadczenia, wykształcenia czy umiejętności? Okazuje się, że można!

W kwietniu oglądałem mieszkanie wystawione na przetarg. Było w średniej lokalizacji, do generalnego remontu (poza oknami) ale plusem było centralne ogrzewanie miejskie i niska cena. Wpłaciłem wadium i następnego dnia pojechałem na przetarg. Trochę się zdziwiłem, bo okazało się, że na przetargu byłem sam. Czyżby inni inwestorzy przegapili tą okazję?

Mieszkanie kupiłem za cenę wywoławczą i natychmiast po otrzymaniu kluczy poszedłem zrobić zdjęcia i wieczorem wystawiłem ogłoszenia. Następnego dnia o 8 rano miałem już pierwszy telefon na tą ofertę. Mieszkanie przyjechał zobaczyć młody chłopak i bardzo mu się spodobało.

Po kilku godzinach napisał, że jest zdecydowany i może je kupić za gotówkę. Jako, że mieszkał on dość daleko, umowę przedwstępną spisaliśmy przez internet a zadatek dostałem na konto. Trzeba było zrobić najpierw przedwstępną, bo mieszkanie jeszcze nie miało założonej księgi wieczystej.

Na szczęście Sąd bardzo szybko założył księgę wieczystą i już tydzień później spotkaliśmy się u notariusza. Gdyby nie oczekiwanie na księgę wieczystą i długi majowy weekend to cała transakcja trwałaby max. kilka dni. Ale i tak podpisanie umowy przedwstępnej w 24h od wystawienia ogłoszenia uważam za spory sukces.

Mieszkanie sprzedane zostało 10.000 zł drożej od ceny zakupu ale jeśli odliczyć koszty notarialne i podatek dochodowy to zysk na rękę wyniósł 6.500 zł. Całkiem nieźle jak za ok. 5 godzin pracy :)

gotówka